O NÁS

Vítejte na našich stránkách!

Máte doma štěňátko jakéhokoliv plemene a rozvažujete zda s ním navštěvovat cvičiště? Pokud si nejste jisti zda je naše cvičiště pro vás a vašeho pejska „to pravé ořechové“, přijďte se podívat mezi nás v neděli v době výcviku. V tuto dobu Vám rádi zodpovíme jakékoliv dotazy. Nabízíme Vám možnost zúčastnit se aktivně dvou výcvikových lekcí a teprve poté se sami rozhodnete zda budete ve výcviku na našem cvičišti pokračovat či nikoliv.

Naším cílem je socializace a výcvik psů. Náš spolek se zabývá výcvikem psů všech plemen již 26 let. Připravujeme psy ke zvládání základní poslušnosti, ovladatelnosti a upotřebitelnosti. Dále se zabýváme sportovním výcvikem psů, což obnáší nácvik poslušnosti, obran a stop. Výcviky jsou vedeny školenými výcvikáři – instruktory nebo individuálně po domluvě s výcvikářem. Výcvik probíhá ve skupině i jednotlivě, který je směřován ke složení základní zkoušky dle zkušebních řádů. Jedná se o základní zkoušky (NZŘ, MZŘ, KJ ČR), se cviky ovladatelnosti a upotřebitelnosti psa použitelné v běžném životě, jako na procházce, mezi dalšími psy nebo v městském ruchu. Cvičí se především poslušnost a obrana. Stopy individuálně dle zájmu psovoda. Výcviky probíhají v areálu cvičiště, kde jsou k dispozici veškeré pomůcky potřebné pro výcvik psů. Výcvik je přizpůsoben momentálním schopnostem a vlastnostem psa i psovoda. Nedílnou součásti je i nácvik socializace psa ve skupině psů. Cvičí se moderními výcvikovými metodami. Součásti výcviku je i teoretická příprava psovoda k základnímu zvládání svého psa.

Na cvičiště dochází různá plemena psů jako např. bernský salašnický pes, hovavart, labradorský a zlatý retrívr, československý vlčák, kříženci aj, všech věkových kategorií. Cvičiště navštěvují nejen dospělí, ale i děti se svými psy. Naše organizace každoročně pořádá řadu akcí. Mezi nejvýznamnější patří Krajská výstava psů, zkoušky ovladatelnosti psa, a soutěže.

Zájemci o výcvik, přijďte se podívat v neděli v 9:30.
Více informací v sekci důležité informace.